Tipy na výlety

Vyšší Brod a celé okolí nabízí krásná místa, která rozhodně stojí za návštěvu. Celé Vyšebrodsko, nedaleké Rakousko či Lipno nad Vltavou mají opravdu co nabídnout, ať jste vyznavači pěší turistiky, adrenalinu nebo jste přijeli s dětmi a vyhledáváte atrakce právě pro Vaše ratolesti. Navštivte místo, které Vám má co nabídnout po celý rok. 

Nápověda: mapa s trasou se Vám zobrazí po kliknutí na jednotlivý symbol (auto, chodec, kolo)

Cisterciácký klášter ve Vyšším Brodě byl založen roku 1259 Rožmberky. V současné době se jedná o jediný fungující mužský cisterciácký klášter v České republice. Tato velmi významná a krásná památka stojí určitě za návštěvu.

Poštovní muzeum ve Vyšším Brodě Vás zavede zpět až do 16. století. V muzeu je k vidění vybavení pošt, které souvisí především s každodenním provozem a to na poštách od 16. století až do současnosti, dnešních moderních pošt.

Město Rožmberk nad Vltavou leží v údolí řeky Vltavy, obklopené nedotčenou přírodou. Rožmberk nad Vltavou je znám především vodáky, kteří městem projíždí a také svým krásným hradem Rožmberk vystaveným v polovině 13. století.

Čertova stěna

Čertova stěna patří mezi jednu z nejnavštěvovanějších skalních lokalit v jižních Čechách. Prudkou stráň svažující se až k řece Vltavě zde pokrývají velká kamenná pole. Určitě doporučujeme toto místo navštívit.

Maria Rast am Stein

Mariánské poutní místo Maria Rast am Stein (česky: Panna Marie odpočívající na kameni) se nachází na Martínkovském vrchu. Stojí zde kaple Panny Marie Sněžné, obrazárna a kaple Božího hrobu.

Kraví hora

Kraví hora

Kraví hora se nachází nad levým břehem řeky Vltavy v nadmořské výšce 796 metrů. Na svazích se nachází několik kapliček, na vrcholu, odkud je pěkný výhled na město Vyšší Brod a cisterciácký klášter, je umístěn kříž.

Vodopády sv. Wolfganga u Vyššího Brodu

Vodopády svatého Wolfganga neboli Wolfgangovy vodopády leží na Menší Vltavici nedaleko Vyššího Brodu. Jedné se o kaskádu mini vodopádů, které se valí přes obrovské balvany. Za návštěvu stojí především při větším průtoku vody.

11 adrenalinových sekcí pro děti, 675 metrů dlouhá lávka zakončená 40-ti metrovou vyhlídkovou věží, ze které je vidět Lipenské jezero, šumavská příroda, Novohradské hory a za dobré viditelnosti i vrcholky Alp.

Království lesa v Lipně nad Vltavou je velké dětské hřiště inspirované krásnou šumavskou přírodou. Vaše ratolesti se mohou těšit nejen na spoustu zábavy na desítkách atrakcí, ale také se zde mohou naučit něco nového o životě v lese.

Rakouský skiareál Sternstein patří mezi oblíbené skiareály i mezi českými lyžaři a to díky dostupnosti a službám, který skiareál nabízí. Vhodný především pro rodiny s dětmi a to i díky například česky mluvicím instruktorům.

Skiareál Lipno je ideální volbou především pro začínající lyžaře a pro rodiny s dětmi. 11,8 km sjezdovek, snowpark, skicrossova trať, dětské hřiště, večerní lyžovaní či bobování a sáňkování a mnohem víc, to je skiareál Lipno.

FunSpot Lipno je adventure golfové hřiště s 18-ti jamkami, které se rozprostírá v krásné botanické zahradě, mezi dvěma jezírky a vodopádem. Hra je určena pro celé rodiny, na věku a zkušenostech nezáleží, zde si golf užije každý.

Vítkův hrádek byl založen v polovině 13. století a jedná se o nejvýše položený hrad v České republice, a to v nadmořské výšce 1053 metrů. Hrádek nabízí krásný výhled na Šumavu, Lipno, Novohradské hory, ale i na Alpy.

Výlety na raftech či kánoích

Vyšší Brod je ideálním výchozím místem pro poznání krásné řeky Vltavy a okolí z raftu či kánoe. Najdete zde nespočet půjčoven, které se postarají o půjčení lodi s kompletním příslušenstvím až po odvoz zpět do Vyššího Brodu.

Výlety na kole

Výlety na kole

Jste vyznavači cyklistiky? Ubytujte se u nás a poznejte okolí ze sedla Vašeho kola. Lze vyjet směrem na Lipno, Rožmberk nebo do sousedního Rakouska. Celé vyšebrodsko a okolí je protkané velkým množstvím cyklostezek.

Město Český Krumlov má svým návštěvníkům co nabídnou. Ať již na 300 památkově chráněných objektů v historickém centru, druhý největší hradní a zámecký komplex v ČR zapsaný na seznamu UNESCO či bohatý kulturní život.

Skiareál Hochficht nabízí svým návštěvníkům na 21 kilometrů sjezdových tratí všech obtížností, například i sjezdovku FIS, dětský park, snowpark a skicrosoovou trať. Jedná se o největší rakouský skiareál mimo alpská střediska.

Malá zoologická zahrada Dvorec leží 4 km od Borovan. K vidění jsou zde zvířata ze všech koutů světa. ZOO je jednou ze dvou, která v ČR vlastní vzácné indické bílé tygry. Pro milovníky plazů je zde krásný pavilon VENOMOUS.

Linz je hlavním městem horního Rakouska a láká na spoustu zajímavostí jako jsou Ars Electronica Center, Mariánský chrám, krásné hlavní náměstí, jedna z nejkrásnějších botanických zahrad v Evropě či bazilika Pöstlingberg a mnoho dalšího.

Turisty velmi oblíbená a vyhledávaná obec Lipno nad Vltavou Vám má co nabídnout po celý rok. Skiareál, jezero, příroda, cyklostezky a velké množství turisticky zajímavých aktivit pro děti i dospělé, jako například Království lesa, to je Lipno.

Malebný městys Frymburk leží na břehu Lipenského jezera. Krásné náměstí, turistické stezky, cyklostezky, aquaworld se saunovým světem, krásné pláže, skipark, šumavská příroda a mnoho dalšího láká turisty po celý rok. 

ZOO a Aquazoo Schmiding v Rakousku stojí určitě za návštěvu. Jde o velmi krásnou ZOO, kde jsou k vidění například žirafy, tygři, gorily, žraloci a mnoho dalšího. Součástí jsou také muzea se stálými expozicemi.

Zoologická zahrada Hluboká se rozkládá na zhruba 4,5 ha a k vidění je zde okolo 300 druhů zvířat. K vidění jsou zde především zvířata žijící v Evropě a v mírném klimatu Asie, ale nechybí zvířata ani z jiných koutů světa.

Zámek Hluboká patří bezesporu mezi nejatraktivnější a nejnavštěvovanější památky v České republice. Zámek je postaven podle vzoru anglického královského zámku Windsor ve slohu tudorovské gotiky. 

Bad Schallerbach nacházející se v sousedním Rakousku nabízí termální lázně Cabrio Tropicana, saunovou horskou vesničku AusZeit a pro děti spoustu zábavy a dobrodružství v pirátském světě Aquapulco.

Wellness hotel Frymburk nabízí svým návštěvníkům vnitřní a venkovní vyhřívané bazény, vnitřní a venkovní saunový svět, solnou jeskyni a různé wellness procedury. Navštívit zde můžete také expozici Svět pod hladinou.

Wildpark Altenfelden leží uprostřed žulových kopců v Mühlviertlu. Vidět zde lze na 800 domácích, ale i cizokrajných zvířat. Návštěvníci zde mohou spatřit například vlky, pumy, opice, jeleny a mnoho dalšího.