TIPY NA VÝLETY

tipy na výlety

Okolí nabízí řadu míst pro vodácké a vodní sporty, cyklistiku i návštěvu kulturních památek. Rádi vám pomůžeme s výběrem výletu a poradíme se vším, co bude v našich silách.

Vyšší Brod
Středověký cisterciácký klášter, založený Vokem I. z Rožmberka představuje unikátní soubor klášterní architektury v krásné přírodě u Vltavy. Nachází se zde i Poštovní muzeum.

V letošním roce bude k vidění legendární Závišův kříž a pro veřejnost zpřístupněny nejkrásnější prostory kláštera.

více: www.klastervyssibrod.cz, www.postovnimuzeum.cz, www.mestovyssibrod.cz

Vyšší Brod - klášterVyšší Brod - Lipno II

Čertova stěna
Unikátní skalní útvar v bezprostřední blízkosti penzionu, divoký sráz posetý žulovými balvany. Čertovy proudy jsou pak vyhledávanou akcí u milovníků divoké vody – jednou ročně, při vypouštění vody z přehrady, je zde možnost projet se na divoké vodě jinak suchého koryta...
více: www.certova-stena.ceskehory.cz
Čertova stěnaČertova stěna - divoká voda

Rožmberk nad Vltavou
Hrad s výběrem několika nabízených tras prohlídek – nabízí večerní prohlídky a scénická představení s Bílou paní, rytířské turnaje i koncerty. Otevřený je i v zimním období.
více: www.hrad-rozmberk.cz

Rožmberk

Český Krumlov
Unikátní městská rezervace a zámek, chráněné UNESCO, otáčivé hlediště. Jedno z nejkrásnějších míst v republice s mnoha možnostmi kulturního i sportovního vyžití.
více: www.ckrumlov.cz, www.castle.ckrumlov.cz

Český KrumlovČeský Krumlov

Vítkův kámen & Svatý Tomáš
Kostel ve Svatém Tomáši pochází ze středověku, nedávno byl rekonstruován a nyní patří k nejnavštěvovanějším památkám. Vítkův kámen (uváděn i Vítkův hrádek), nejvýše položená zřícenina v Čechách, se nachází jen pár stovek metrů nad osadou Svatý Tomáš. Byla rekonstruována a byla zde také postavena rozhledna.
více: www.vitkuvhradek.cz

Svatý TomášSvatý Tomáš - kostel

Lipno
V blízkosti známé vodní nádrže je atraktivní areál s mnoha aktivitami, například s unikátní rozhlednou v korunách stromů s velikým tobogánem, bobovou dráhou, lyžařským střediskem a sjezdem pro horská kola, lodními výlety.
více: www.lipno.info

Lipno - cesta v korunách stromů

Lyžařská střediska


Skiareál Lipno
Moderní rodinný skiareál Lipno je od našeho penzionu vzdálen pouhých 10 minut jízdy autem. Nabízí 8 sjezdovek, z nichž nejdelší má 1250 m. Ve zdejším Fox Parku se mohou pod vedením instruktora děti učit lyžování, v areálu je půjčovna lyžařského a snowboardového vybavení. Pro veřejnost jsou připraveny lyžařské programy a doprovodné služby. 
více: www.lipnoservis.cz
Skiareál Lipno
Sternstein
Areál Sternstein je jen 10 minut jízdy autem od penzionu, těsně před městečkem Bad Leonfelden. Je zde klid a rodinná atmosféra, tři tratě v délce 1550-1850 v nadmořské výšce 814-1102m n.m. Přeprava zajištěna 6sedačkovou lanovkou a 8místnou kabinkou. Ceny jsou přijatelné a vždy zde najdete sníh díky umělému zasněžování. 
více: www.sternstein.at

Sternstein

Hochficht
Malebné středisko Hochficht je jedno z nejbližších atraktivních míst pro lyžování v Rakousku. Je zde veškerý komfort a ideální podmínky pro lyžovaní i snowboarding. Na tři vrcholy rakouské Šumavy vás dopraví dohromady deset vleků (tři sedačkové). O kvalitě Hochfichtu svědčí i fakt, že je využíván pro evropský pohár FIS. 
více: www.hochficht.at

Skiareál Hochficht